-20% на раннє бронювання

Оксамитовий сезон 2022

Активний відпочинок

Сучасний SPA-комплекс

Колиба — справжня гуцульська кухня

Чани в Горганах — цілюще "карпатське джакузі"

Святкування Водохрещі в Карпатах!

10 січня 2019
Святкування Водохрещі в Карпатах!

Українська зима здавна багата на свята. Одним з них є Водохреща, свято, яке відзначається 19 січня і зв'язується з хрещенням Христа на р. Йордан.
Напередодні Водохреща святкується другий Святий Вечір "Голодна кутя". На вечерю подають пісні страви - смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці на олії, кутю та узвар. Спробувати пісні страви ви може в гуцульському ресторані - Колиба.
Здавна церемонія освячення води відбувалася під відкритим небом, на берегах річок, струмків, озер. Напередодні з льоду вирубували великий хрест і ставили його поруч з ополонкою. Прикрашали хрест барвінком і гілками сосни.
До місця освячення влаштовували велелюдні хресні ходи. Крім ікон і церковних хоругв, учасники процесій несли в руках запалені трійці - це три свічки, перевиті зіллям васильків, чебрецю та інших квітів.
Після освячення води дівчата і хлопці, старі і малі хто не боїться холоду купаються у воді під відкритим небом. До речі, вважається, що ті, хто наважується на подібне купання цього дня, протягом усього наступного року можуть забути про всі хвороби і болячки і перебувати в постійному підйомі духа.